Lab Erciyes

Hızlı Prototipleme Atölyemiz “Lab Erciyes” Hizmetinizde!…

Erciyes Teknopark, bünyesindeki kiracı firmalara ve Sera Kuluçka Merkezi’ndeki takımlara, yaptığı çalışmalarla yenilik sunmaya devam ediyor.
Erciyes Teknopark yerleşkesi Teknopark 4 bina girişinde açılan “LAB Erciyes Hızlı Prototipleme Atölyesi’nde”, girişimciler ürünlerinin prototipini hızlı bir şekilde üretip test etme şansını yakalayabilecekler.
Lab Erciyes içerisinde prototip çalışması için temel gereksinimlere yönelik makine, alet, teçhizat ve üretim ekipmanları bulunmaktadır. Bunlara ek olarak Lab Erciyes Hızlı Prototipleme Atölyesi’nde kiracı firmalara ve Sera Kuluçka Merkezi’ndeki takımlara yönelik 3 boyutlu baskı hizmeti de verilmektedir. Baskı almak isteyen firmalar online formu doldurarak başvuru yapabilir. Hizmetle ilgili bilgi almak isteyen firmalar ise 201 nolu dahili numara üzerinden Lab Erciyes’e ulaşabilir.
Lab Erciyes’de kullanıcıların tüm ihtiyaçları düşünülerek malzeme temini yapılmıştır. Lab Erciyes’te çalışma süresince aşağıdaki ekipmanlar kullanılabilmektedir:

*Bilgisayarlar ve Xerox yazıcı
*3D yazıcı(Ultimaker)
*CNC masa üstü
*Arduino setleri
*Ölçüm cihazları
*Multimetre
*Avometre
*Kumpas
*Metre
*Delici ve kesici matkaplar
*Şarjlı tornavida
*Lehim ve kart ekipmanları
*Somun, civata ve vida takımları
*Rondela ve değişik ölçülerde el mengeneleri
*Anahtar,lokma takımı ve alyan setleri
*Değişik ölçülerde tornavida çeşitleri, pense, kargaburnu, yan keskiler
*Eye seti ve diğer yardımcı ekipmanlar.
Hızlı Prototipleme Atölyesi Lab Erciyes’in sosyal alanı Lab Cafe’de, farklı atmosferiyle sizlere ilham verirken yeni girişimcilerle tanışmanıza imkan sağlamaktadır. Lab Cafe’de etkinliklerinizi planlayabilir, tecrübe paylaşımları gerçekleştirebilir ve arkadaşlarınızla birlikte yeni fikirler geliştirebilirsiniz.
Erciyes Teknopark olarak firmalarımıza ve Sera Kuluçka Merkezi’ndeki takımlara daha iyi hizmet sunabilmek adına sürdürdüğümüz faaliyetlerimiz hız kesmeden devam ediyor olacak.