ETTOSOFT

ETTOSOFT YAZILIM KÜMESİ

Erciyes Teknopark çatısı altında kurulan ETTOSOFT YAZILIM KÜMESİ, uluslararası rekabetin geliştirilmesini sağlamak amacıyla; Ekonomi Bakanlığı tarafından 2010/8 Sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliği gereğince başlatılan UR-GE Teşvik Programı’ ndan yararlanmaktadır.

Kayseri’nin ilk, Türkiye’nin ise  ikinci yazılım kümesi olan ETTOSOFT YAZILIM KÜMESİ Erciyes Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi nin yönetici şirketi olan ERCİYES TEKNOPARK A.Ş. çatısı altındaki 150 den fazla Ar-Ge firması arasından seçilen 27 üye firmadan oluşmaktadır. Bu firmaların 18’i aktif olarak yapılan faaliyetler ve düzenlenen eğitimlere katılmaktadırlar.

“İş Birliği Güç Birliği” sloganıyla yola çıkan ETTOSOFT Yazılım Kümesi, Ekonomi Bakanlığınca desteklenen Kümelenmeler arasında öncü ve örnek olma yolunda iddialıdır. Yazılım ve bilişim sektöründe faaliyet gösteren üye firmalar,  birlikte hareket etmeden doğacak sinerji ile uluslararası rekabet güçlerini artırmak amacıyla 36 ay boyunca; ihtiyaç analizi, eğitim ve danışmanlık, yurtdışı pazarlama programı ve alım heyeti gibi çalışmalar için destekleneceklerdir.
Süreç içerisinde Türkiye deki başarılı UR-GE faaliyetlerini de yakından takip eden Ettosoft Yazılım Kümesinin şu ana kadar gerçekleştirdiği faaliyetler ekli faaliyet raporunda açıklanmıştır.

Misyonumuz

Paydaşlarımızın ülke ekonomisine katkı sağlayan, yurt dışı piyasalarında söz sahibi güçlü firmalar arasına gireceğine inanıyoruz. Ettosoft Yazılım Kümesi olarak hep birlikte ihracata hazırlık anlamında firma altyapısının güçlendirilmesi, eğitim, danışmanlık, yurt dışı pazarlama faaliyetlerinde en etkin teknik desteğin sağlanmasıyla paydaşlarımızı ihracat yapan başarılı firmalar arasına katılmaları için çalışıyoruz.

Vizyonumuz

Yenilikçi, akılcı, ilkeli ve sorumlu yaklaşımımızla desteklerin en etkin ve verimli şekilde kullanılması, temelleri atılan Kümelenmenin bir başarı öyküsüne dönüşmesi, yazılım kümelenmesi yönünde öncü ve örnek olarak kalıcı başarının devamını sağlamak, birlikte hareket etmeden doğacak sinerji ile uluslararası rekabet gücümüzü artırarak yurt dışı piyasalarında söz sahibi olmaktır.

Detaylı bilgi için : www.ettosoft.com