Erciyes Teknopark ve ORAN İş Birliğiyle Düzenlenen Benim İşim Girişim Yarışmasının III. Dönem Finali Yapıldı

Erciyes Teknopark ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) iş birliğiyle düzenlenen Benim İşim Girişim Yarışmasının III. Dönem finali gerçekleştirildi. Çevrim içi olarak düzenlenen finalde ilk 10’a girmeyi başaran ekipler jüri tarafından değerlendirildi. Jüri değerlendirmesi ardından kazanan ilk 3 girişimci ekip belirlendi.

Yarışmanın birincisi “Kablosuz Portatif Ultrason Cihazı” projesi ile Ginecho ekibi oldu. “Oyun Eklenti Pazar Yeri” ile Imperial Plugins ekibi ikinci, “Kapalı Alan Yönlendirme Sistemi” projesi ile EyeLock ekibi üçüncü oldu.

Erciyes Teknopark ve ORAN iş birliği ile Ekim 2017 tarihinde bölgede teknoloji tabanlı girişimciliğin yaygınlaştırılması ve teşvik edilmesi adına başlayan Benim İşim Girişim İş Fikri Yarışması başta Kayseri olmak üzere ülkemiz girişimcilik ekosistemine önemli katkılar sağlamaya başladı.

Yarışmanın III.dönemine başvuran 231 proje arasından 101 başvuru ön elemeyi geçerek girişimcilik kampına katılma hakkı elde etti. Girişimcilik kampındaki 40 saatlik kanvas iş modeli hazırlama, iş fikri doğrulama, Ar-Ge, inovasyon, girişimcilik ve hızlı prototipleme eğitimlerinin ve 75 saatlik mentor seanslarının ardından 59 ekip tekrar jüri karşısına geçti. “Nesnelerin Interneti, Yapay Zeka, Sağlık Teknolojileri, Enerji Teknolojileri, Biyoteknoloji, Elektronik, Malzeme ve Yazılım” alanlarında çalışacak 10 girişimci ekip toplamda 100.000 TL’lik prototip desteği almaya hak kazandı. Sekiz ay boyunca pandemi döneminde dahi projelerine ara vermeden ilerleyen 10 girişimci ekip yaptıkları çalışmaları final etkinliğinde sundular.

Bölgemizde teknoloji tabanlı girişimciliğin giderek yaygınlaşmasını sağlamak adına Benim İşim Girişim İş Fikri Yarışması IV.Döneminde de hız kesmeden devam edecektir.