ETTO

ETTO ( Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi )

Detaylı bilgi için: www.erciyestto.com

Erciyes Teknopark A.Ş. altında 2010 yılında kurulan ETTO, Kayseri’nin Ar-Ge potansiyelini harekete geçirmek amacıyla katma değeri yüksek ürünler geliştirilmesini sağlamakta ve bölgenin kalkınmasına hizmet etmektedir. ETTO güvenli, geniş ve modern alanlarda ISO 9001 standartlarında TTO hizmeti sunmaktadır.


Bir fikrin ekonomik değere dönüşmesine kadar geçen tüm süreçlerde 25 kişilik uzman kadrosu ile aktif rol almaktadır. Bilginin teknolojiye dönüşüm sürecinde Kayseri’deki tüm üniversitelere TTO hizmeti vermektedir.

ETTO’nun sağladığı başlıca hizmetler aşağıda yer almaktadır
Farkındalık ve Eğitim Hizmetleri
Proje Destek Hizmetleri
Özel Sektör Ar-Ge Proje Fonlarında Proje Destek Hizmeti
Akademik Proje Destek Hizmeti
AB ve H2020 Proje Destek Hizmetleri
Üniversite –Sanayi İşbirliği Hizmetleri
Fikri Hak Hizmetleri
Patent Hizmetleri
Faydalı Model Hizmetleri
Marka Tescil Hizmetleri
Girişimcilik ve Kuluçka Hizmetleri
Avrupa İşletmeler Ağı Hizmetleri
BIGG 1512 Girişimci Destekleme Hizmetleri

ÜCRET TARİFESİNİ İNDİR

Sayfa Fotoğrafları

Sera

Sera Kuluçka Merkezi
Sera Kuluçka Programı, girişimci adaylarının teknoloji tabanlı, yenilikçi, ticari değeri yüksek iş fikirleri üretmelerini ve bu iş fikirlerini ürüne/hizmete dönüştürüp pazara sunmalarını sağlayarak başarılı girişimciler yetiştirmeyi amaç edinmiş bir kuluçka programıdır.

Sera Kuluçka Programı, benzeri olmayan ve tamamen özgün bir kuluçka modeli ile işletilmektedir. Girişimci adayları, Sera Kuluçka Merkezi’nde kendilerine tahsis edilen her türlü donanıma sahip ofis alanlarında çalışabilir ve süreç boyunca Sera Kuluçka Merkezi’ndeki eğitim, mentörlük gibi ayrıcalıklı hizmetlerin tamamından ücretsiz olarak faydalanabilirler.

Sera Kuluçka Programı Pre Sera, Sera, After Sera ve Pro Sera olmak üzere dört aşamadan oluşmaktadır.

Pre Sera aşaması, diğer tüm kuluçka modellerinden farklı olarak henüz iş fikrine dahi sahip olmayan girişimci adayları için özel olarak tasarlanmıştır. İlham, Fikir ve
Doğrulama alt aşamalarını içermektedir. Sera’da yer almak için girişimcilik niteliklerine sahip olunması yeterlidir, iş fikrinin üretilmesi için Sera gereken hizmeti ücretsiz temin etmektedir.

Sera aşaması ortaya konulan iş fikrinin prototipe dönüştürülmesi sürecini ifade etmektedir. Bu süreçte girişimcilere çalışma alanı ve hızlı prototipleme laboratuvarı olanakları sunulur.
After Sera aşaması, Sera aşamasında üretilen veya var olan prototipi, ar-ge çalışmalarıyla geliştirip, piyasaya sunulduğu basamaktır.
Pro Sera’da ise amaç şirketlerin ulusal pazarda önemli bir pay sahibi olarak uluslararası pazara açılmalarını sağlamaktır. Bu kapsamda şirketlerin profesyonelleşmesi, kurumsallaşması ve markalaşması için birebir mentörlük hizmetleri verilmektedir.

Sera Kuluçka Merkezinde; Akıllı Yaşam, Akıllı Şehircilik, Mobil Uygulamalar, Robotik, Kablosuz İletişim, Giyilebilir Teknolojiler, Mobil Sağlık, Akıllı Eğitim, Yenilenebilir ve Akıllı Enerji Sistemleri, Bilgi Teknolojileri ve Yazılım, Gıda Teknolojileri gibi alanlardaki projeler yürütülmektedir.
Detaylı bilgi için: www.seraincubation.com

Sayfa Fotoğrafları

AİA

Avrupa'daki firmalar ile işbirliği yapmak ister misiniz?
Avrupa İşletmeler Ağı'nın parçası olan, 53 ülkede bulunan 600'den fazla partner kuruluşun erişebildiği bir firma veri tabanı olan, AİA İş Ortaklığı Veri tabanında belli projelerde çalışmak üzere veya firmaların faaliyetleri kapsamında beraber çalışabilecekleri ortak arayan binlerce firma bulunmaktadır.
Siz de firmanızın irtibat ve işbirliği talebine ilişkin detaylı bilgilerin bu veri tabanına belirttiğiniz süre boyunca dahil edilmesini sağlayabilir, teklifinizin veya talebinizin Avrupa çapında ilgili ülkelerde bulunan kuruluşlar tarafından yayınlanmasını sağlayabilir, ya da hedeflediğiniz pazara girmek için ihtiyacınız olan yerel işletmeyi bulabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: AİA - Avrupa İşletmeler Ağı (Enterprise Europe Network)

Sayfa Fotoğrafları

Erban

ERBAN
Türkiye’de son yıllarda revaçta olan Amerika ve Avrupa’da uzun yıllardır uygulanmakta olan ve “Angel Investor” veya “Business Angel” olarak tanımlanan melek yatırımcı kavramı ekosistemin geliştirilmesi adına lisanslı melek yatırımcılara vergi muafiyeti sağlamaktadır.

15 Şubat 2013 tarihli ve 28560 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Bireysel Katılım Sermayesi Hakkında Yönetmeliğin 32. Maddesi gereğince Bireysel Katılım Sermayesi Sistemi kapsamında işbirliği yapılmak üzere Erciyes Teknopark A.Ş. ERBAN Erciyes Melek Yatırım Ağı Hazine Müsteşarlığı’nca Bireysel Katılım Yatırımcısı Ağı olarak akredite edilmiştir.

Türkiye’de halihazırda 13 akredite melek yatırımcı ağı bulunmaktadır. Bunların tamamı İstanbul, Ankara ve İzmir’de kurulmuştur. 14.akredite melek yatırımcı ağı ise Anadolu’dan ilk kez Erciyes Teknopark A.Ş. ERBAN Erciyes Melek Yatırımcı Ağı olmuştur.

Kayseri’de de melek yatırım ekosisteminin canlandırılması ve bireysel girişimcilerin desteklenmesi amacıyla kurulan ERBAN Erciyes Melek Yatırım Ağı’nın temelleri 2014 yılında atılmıştır. Kayseri’de halihazırda 5 lisanslı melek yatırımcı bulunmaktadır. Yaklaşık 10 potansiyel melek yatırımcı adayı ile de BKY lisansı konusunda görüşmeler devam etmektedir.


Detaylı bilgi için : www.erban.com.tr

Sayfa Fotoğrafları

ETTOSOFT

Hazırlanıyor..

Sayfa Fotoğrafları

Lab Erciyes

Hızlı Prototipleme Atölyemiz “Lab Erciyes” Hizmetinizde!...
Erciyes Teknopark, bünyesindeki kiracı firmalara ve Sera Kuluçka Merkezi’ndeki takımlara, yaptığı çalışmalarla yenilik sunmaya devam ediyor.
Erciyes Teknopark yerleşkesi Teknopark 4 bina girişinde açılan “LAB Erciyes Hızlı Prototipleme Atölyesi’nde”, girişimciler ürünlerinin prototipini hızlı bir şekilde üretip test etme şansını yakalayabilecekler.
Lab Erciyes içerisinde prototip çalışması için temel gereksinimlere yönelik makine, alet, teçhizat ve üretim ekipmanları bulunmaktadır. Bunlara ek olarak Lab Erciyes Hızlı Prototipleme Atölyesi’nde kiracı firmalara ve Sera Kuluçka Merkezi’ndeki takımlara yönelik 3 boyutlu baskı hizmeti de verilmektedir. Baskı almak isteyen firmalar online formu doldurarak başvuru yapabilir. Hizmetle ilgili bilgi almak isteyen firmalar ise 201 nolu dahili numara üzerinden Lab Erciyes’e ulaşabilir.
Lab Erciyes’de kullanıcıların tüm ihtiyaçları düşünülerek malzeme temini yapılmıştır. Lab Erciyes’te çalışma süresince aşağıdaki ekipmanlar kullanılabilmektedir:

*Bilgisayarlar ve Xerox yazıcı
*3D yazıcı(Ultimaker)
*CNC masa üstü
*Arduino setleri
*Ölçüm cihazları
*Multimetre
*Avometre
*Kumpas
*Metre
*Delici ve kesici matkaplar
*Şarjlı tornavida
*Lehim ve kart ekipmanları
*Somun, civata ve vida takımları
*Rondela ve değişik ölçülerde el mengeneleri
*Anahtar,lokma takımı ve alyan setleri
*Değişik ölçülerde tornavida çeşitleri, pense, kargaburnu, yan keskiler
*Eye seti ve diğer yardımcı ekipmanlar.
Hızlı Prototipleme Atölyesi Lab Erciyes’in sosyal alanı Lab Cafe’de, farklı atmosferiyle sizlere ilham verirken yeni girişimcilerle tanışmanıza imkan sağlamaktadır. Lab Cafe’de etkinliklerinizi planlayabilir, tecrübe paylaşımları gerçekleştirebilir ve arkadaşlarınızla birlikte yeni fikirler geliştirebilirsiniz.
Erciyes Teknopark olarak firmalarımıza ve Sera Kuluçka Merkezi’ndeki takımlara daha iyi hizmet sunabilmek adına sürdürdüğümüz faaliyetlerimiz hız kesmeden devam ediyor olacak.

Sayfa Fotoğrafları